Yeni Nesil Kanser İlaçları İki Kat Daha İyi Sonuçlar Veriyor!


  • Anasayfa
  • Yeni Nesil Kanser İlaçları İki Kat Daha İyi Sonuçlar Veriyor!
Yeni Nesil Kanser İlaçları İki Kat Daha İyi Sonuçlar Veriyor!

İtalya’da meydana getirilen bir araştırmaya nazaran, vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirerek kanserle savaşım eden yeni nesil ilaçlar erkeklerde iki kat daha iyi netice veriyor.

Times’da yer edinen haberde Lancet Onkoloji dergisinde piyasaya sürülen araştırmada immunoterapi adında olan yöntemle tedavi gören kanser hastalarında hayatta kalma oranları incelendi.

Uzmanlar daha ilkin piyasaya çıkan 20 araştırmada ele alınan 11 binden fazla hastayı inceledi. Hastaların üçte ikisi adam, üçte biri ise hanımdı.

Araştırmacılar, kanserin türü ve kullanılan ilaçtan bağımsız olarak adam kanser hastalarının daha uzun süre hayatta kaldıkları sonucuna vardı. İlaçların erkeklerde olüm ihtimalini yüzde 28 azalttığı belirlenirken, hanımlarda bu oranın yüzde 14 olduğu görüldü.

Milano’daki Avrupa Onkoloji Enstitüsü’nden Dr. Fabio Conforti “Bireydeki hastalığın seyri, kanserin türü, kullanılan ilaç da dâhil birçok unsura bağlı ve immunoterapi belli kanser türlerinde standart tedavi olmaya devam ediyor. Hayatta kalma süresi de çoğunlukla öteki ilaçlara kıyasla daha uzun oluyor” dedi.

Conforti ek olarak, hanım ve adamların bağışıklık sistemlerindeki farlılığın, kanser şeklinde hastalıkların seyrinde ve immunoterapi tedavisine iyi mi cevap verdiklerinde belirleyici olabileceğini belirtti.

Yeni Nesil Kanser İlaçları İki Kat Daha İyi Sonuçlar Veriyor! ile Benzer Yazılar:

5 Eylül 2021 Saat : 12:57
  Kanser

Yeni Nesil Kanser İlaçları İki Kat Daha İyi Sonuçlar Veriyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kalp hastalıkları Son Yazılar FriendFeed
seo kitabı

Son YorumlarBizi takip edin- follow us !

Sorularınızı artık facebook grubumuzdan da sorabilirsiniz.

You can ask your questions from facebook page! Kalp-Hastaliklari Facebook Adresi