Kalp Hastalıkları - Heart Diseases
Kalp Hastaliklari sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Yaz aylarında kalp hastaları ne kadar sıvı tüketmeli

,
Yaz aylarında kalp hastaları ne kadar sıvı tüketmeli

Malumunuz yaz ayları geldi ve sıcaklar başladı. Uzmanların uyarılarına göre Kalp rahatsızlığı olan kişiler su tüketimlerini arttırmalı.

Kalp rahatsızlığı olan kişiler ayrıca soğuk içeçeklerden de uzak durmalı.

Normalde 1,5 litre günlük su tüketiminin yeterli olduğunu belirten uzmanlar, şimdilerde 2-2.5 litre su içmenin kalp rahatsızlıkları olan kişilere iyi geleceğini belirttiler ve şu şekilde açıkladılar:

 

” vücut sıcak yaz aylarında sıvı kaybeder, sıvının yanında tuz ve magnezyum da kaybeder. Bu da kalpte çarpıntıya sebep olabilir. Dolayısı ile sıvı tüketimini arttırıp vücudun susuz kalmasını engellemeliyiz. ”

Kimi zaman “prostatım var çok su içersem, durmadan aptest alırım diye su içmeyen orta yaşlı hastalarımızın da sağlıklarının daha önemli olduğunu belirtmek isteriz.

 

hamilyon.com bol sulu günler diler.

Etiketler:

Kalp üzerine her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Lütfen arama yapınız ve ilgilendiğiniz konuyu okuyunuz. Bu site kar amacı güdülmeden kurulmuştur. Siz de sorularınızı sorabilir, facebook fan sayfamıza üye olabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi olursa o kadar çok insan bilgilenir ve hastalıklarından kurtulur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.