Kalp Hastalıkları - Heart Diseases
Kalp Hastaliklari sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

WPW Ablasyon Komplikasyonları

,
WPW Ablasyon Komplikasyonları

Komplikasyonlar

Prosedürler; güvenli ve tedaviye gönderilmeden önce ele alınmalıdır, hastaların büyük çoğunluğunda etkili olmasına rağmen küçük riskler vardır . Bunlar, aşağıdakileri içerir:

heart-hamilyon.com

heart-hamilyon.com

Bacağın üst kısmında ven damarlarına zarar verebilir. Yaklaşık 1/500 oranlı gibi  durumlarda küçük bir operasyonla damar onarımı gerekebilir.
Kardiyak perforasyon. 1/200 oranında yaklaşık ablasyonlarda bir kan sızıntısı kalbi saran kese içine dolar. Bu kan basıncının düşmesine neden olur ve kolaylıkla görülür ve kanı boşaltmak için göğüs kemiğinin altına deri yoluyla küçük bir tüp takılarak tedavi edilir.

Olguların yaklaşık% 60-70 den  fazlası kalbin sol tarafında yer alır. Bu durumlarda ablasyon bir yanlış yakıma neden olabilir ve orada kan pıhtısı kalabilir. 1/1000 gibi bir risk taşır.
Yaklaşık% 10-20 den fazla durumda damar yolunun kalp normal elektrik bağlantıları için oldukça yakın olan bir yerdedir. Ablasyon sonucu kalp atımı yavaşlama eğilimi gösterir ve kalbin elektrik tesisatı bozulur bu da cok küçük bir risktir.Bu durumda suni kalp pili takılarak durum çözülür. Risk genelde %1 gibidir. Fakat bazen doktorunuz o noktayı yakmak yerine fazladan olan yolu (kriyoablasyon) yakıp enerjiyi farklı bir biçimde kullanmaya karar verebilir.Bu durumda %3- %5 olarak betimlenebilir.
Çarpıntı tekrarlaması:  Vakaların yaklaşık% 10 ‘unda taşikardı tekrar etmektedir.Bu durum yolun yeniden oluştuğu anlamına gelmez. Yolun tam olarak yakılmadığı anlamına gelir. Bu durumda tekrar ablasyon yapılır ve tadavi tamamlanır.

Doktorunuz sizi dikkatle tüm potansiyel riskleri de dahil olmak üzere, prosedürleri tartışacak ve başlamadan önce bilgilendirilme formunu imzalamanızı isteyecektir.
Ablasyon Prosedürü hakkında pratik noktalar

Genellikle Eğer hastaneye gelmeden önce yaklaşık üç gün önceden itibaren çarpıntıyı kontrol etmek için kullanılan  herhangi bir kardiyak ilacın alımını  durdurmanız istenecektir.

Prosedürü üç yaklaşık iki saat sürer ve bacağınızın üzerine herhangi bir kanamayı önlemek için kum torbası konur,  daha sonra yaklaşık üç saat boyunca oldukça düz yatmak gerekecektir.

Çoğu hasta ertesi gün taburcu edilir. Sizin de  bacak üst kısmında morarma küçük olabilir ve bazı hastalarda göğüste ağrı oluşabilir.  Bu genellikle bir kaç gün ve parasetamol yardımcı olabilir ya da basit analjezi ilaçları yeterli olacaktır ve ağrıyı giderecektir.

DLVA regülasyonu sonrası bir hafta sürüş yapmak yasaktır.

 

ilgili konular - interesting subjects

Etiketler:

Kalp üzerine her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Lütfen arama yapınız ve ilgilendiğiniz konuyu okuyunuz.Bu site kar amacı güdülmeden kurulmuştur. Siz de sorularınızı sorabilir, facebook fan sayfamıza üye olabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi olursa o kadar çok insan bilgilenir ve hastalıklarından kurtulur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bizi takip edin- follow us !

Sorularınızı artık facebook grubumuzdan da sorabilirsiniz.

You can ask your questions from facebook page! Kalp-Hastaliklari Facebook Adresi