Non İnvaziv- KardioMemo- Holter Cihazı Nedir?- Noninvasive | Cardiomemo / Event Monitor


Non İnvaziv- KardioMemo- Holter Cihazı Nedir?- Noninvasive | Cardiomemo / Event Monitor

Non invaziv | Kardiomemo / Holter Cihazı

2 Haftada 2 gün yapılan, kalbin ritmini monitöre bağlayıp izleme testi olan kardiomemo, oldukça basit ve oldukça acısız bir sistemdir.

holter-hamilyon.com

holter-hamilyon.com

Sıklıkla gerçekleşmeyen kalp çarpıntılarının çözümlenmesinde kullanılması açısından önemli bir testtir. Göğüse bağlı iki elektrod yapışkan aracılığı ile vücudunuza bağlı bir küçük kaydedici cihaz ile kardiomemonuz otomatik olarak alınır.

heart-attack-rotation_table-hamilyon.com

heart-attack-rotation_table-hamilyon.com

Holter cihazı kalp ritmini otomatik olarak ve durmadan kaydeder, doktorunuzun ayarladığı belirli bir zamana göre bu eylemi devam ettirir. Holter cihazı takıldığında size doktorunuz bazı holter cihazlarında kalbiniz hızlı attığında düğmesine basmanızı isteyecektir. Holter cihazının düğmesine bastığınızda kalp atışlarınız olay anında otomatik olarak kayıt edilecektir.

ECG - simplified a-hamilyon.com

ECG – simplified a-hamilyon.com

Bu kalp cihazı, hastanede uzman teknisyenler tarafından konulmalıdır. Bu kalp cihazı çoğu zaman elbisenin altından da görülmez. 1-2 gün bu holter cihazını nasıl koruyacağınız ve taşıyacağınız size doktorunuz tarafından anlatılacaktır. Bu süre içerisinde size duş alabilir, yıkanabilir ve normal hayatınızı yaşayabilirsiniz.

Echocardiogram-hamilyon.com

Echocardiogram-hamilyon.com

Holter cihazının zamanlanan kayıt süresi dolduğunda, kayıt cihazı hastaneye götürülüp uzman hekimler tarafından cıkarılmalıdır.

Treadmill-hamilyon.com

Treadmill-hamilyon.com

Holter cihazı cikarildiktan sonraki 24 saat içerisinde kalbinizin hızlı mı attığı, yavaş mı attığı, yoksa problemsiz şekilde devam mı ettiği, uzman kalp cerrahları ve aritmi doktorları tarafından size bildirilecektir.

 

Noninvasive | Cardiomemo / Event Monitor – English Version

This is a simple and quite painless test to monitor the rhythm of the heart, over a period of 2 days to two weeks. This test is important for the diagnosis of palpitations which occur infrequently.

holter-hamilyon.com

 

You will be fitted with a small recorder that hangs around the neck and is attached by two ECG leads connected to stickers (electrodes) on the chest. The recorder monitors the heart rhythm continously over the time it is on and if you notice any symptoms, you will be asked to press a button the device which marks and stores the recording.

 

heart-attack-rotation_table-hamilyon.com

The device will be put on in hospital by technicians and the equipment is almost unnoticeable under the clothes. You will be shown how to use it and will keep it for 1 to 2 weeks. During this time you will be able to bath, shower and carry on quite normally.

 

heart-attack-rotation_table-hamilyon.com

After the recording time is over, you will need to return to hospital to have the equipment removed. The recording is usually analyzed on the same day and the result is available within the nest 24 hours.

Non İnvaziv- KardioMemo- Holter Cihazı Nedir?- Noninvasive | Cardiomemo / Event Monitor ile Benzer Yazılar:

11 Eylül 2021 Saat : 1:00

Non İnvaziv- KardioMemo- Holter Cihazı Nedir?- Noninvasive | Cardiomemo / Event Monitor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kalp hastalıkları Son Yazılar FriendFeed
seo kitabı

Son YorumlarBizi takip edin- follow us !

Sorularınızı artık facebook grubumuzdan da sorabilirsiniz.

You can ask your questions from facebook page! Kalp-Hastaliklari Facebook Adresi