Atriyal Flater Tedavisi- Ablasyonu – Atrial Flutter Ablation Treatment


Atriyal Flater Tedavisi- Ablasyonu – Atrial Flutter Ablation Treatment

ATRİYAL FLATER ARİTMİSİNİN ABLASYONLA TEDAVİSİ

Atriyal flater tedavisinin çeşitli yöntemleri vardır:

atrial-fibrillation-ekg-hamilyon.com

atrial-fibrillation-ekg-hamilyon.com

atriyal Flater hastasıysanız çeşitli öneriler vereceğiz. Öncelikle Alkol ve kafein alımını engelleyin. Bu durumda kalbinizin atışları bir nebze olsun düzelecek, ve hızlı kalp atışlarınız yani taşikardiniz en aza inecektir.

 

İLAÇ TEDAVİSİ :ilaçların büyük bir kısm bir akut atak tedavisinde veya saldırıları önlemek için düzenli olarak  kullanılabilir. Böyle beta-bloker ajanlar veya kalsiyum antagonistleri gibi basit ilaçlar genellikle ilk seçimdir. Özellikle beta-blokerler, bazen yorgunluğa  neden olmasına rağmen genellikle iyi tolere edilir ve astımlı hastalarda kullanılmamalıdır. Daha güçlü ilaçlar gibi flekainid ve sotalol olarak da mevcuttur.

Uyuşturucu ilaçlar, atriyal flutter ataklarını  önlemekte genellikle etkisizdir ve bazen yan etkileri daha güçlüdür. Bu yan etkiler sırasında nadiren aritmi şiddetlenir, uyuşturucu ilaç  kullanımını kısıtlamak bu etkilerin azalmasında etkilidir.

 

İnvaziv tedavi: atriyal flutter ile birçok hasta için tedavi ablasyon adı verilen bir ameliyat prosedürü ile elde edilebilir, Atriyal Flutter tedavisindeki ablasyon yöntemi aşağıda detaylıca açıklanmıştır.

Kateter denilen ince teller bacak damarları aracılığıyla kalbe aktarılır. Bu teller (ayaklar da denilir ) kalbi uyarmak ve aynı zamanda elektriksel aktiviteleri kaydedebilmek için kullanılır. Birçok hastanın ameliyatı sırasında atriyal titreme yapılır.  Bu durumlarda başka bir kateter takılır ve sağ atrium (üst kamara) konumlandırılır. Enerji (genellikle radyofrekans) uygulamaları bir dizi, bir kalp kapakçığı ve büyük bir kan damarı, ve çoğu durumda atriyal flutteri kıracak  ve normal ritmi izleyerek olay çözümlenir. Detaylı bir elektrik testi ve genellikle bir dizi fazla enerji verilerek test edilir,% 90 bir başarı oranı, genellikle elde edilebilir.

Ameliyatta büyük ölçüde hastanın kalp anatomisine bakılır ve hasta normal ritimde çalışan bir kalp ile ameliyata girse bile başarılı bir şekilde işlemler ya hastanın prosedürü sırasında normal ritmi olsa bile, başarılı bir işlem, genellikle elde edilebilir.

 

Treatment – English Version

There are a number of approaches to the treatment of atrial flutter.

General advice: Moderate alcohol and caffeine intake. This may help to reduce the frequency of attacks, but rarely leads to elimination of attacks.

Drug treatment: A large number of medications may be used to either treat an acute episode or be taken regularly to try to prevent attacks. Simple drugs such as beta-blocking agents or calcium antagonists are often the first choice. They are usually well tolerated although beta-blockers in particular sometimes cause tiredness and should not be used in asthmatics. More powerful drugs are also available, such as flecainide and sotalol.

Drugs are often ineffective at preventing attacks of atrial flutter, and occasionally side effects may limit drug use, and, with the more powerful drugs, rarely the arrhythmia is exacerbated.

Invasive treatment: For many patients with atrial flutter, cure can be achieved with a cauterising procedure called ablation and is described below.

Fine wires called catheters are passed into the heart through veins in the leg. These wires can stimulate (pace) the heart and also record electrical activity. Many patients are in atrial flutter at the time of the procedure. In these cases another catheter is introduced and positioned in the right atrium (upper chamber). A series of applications of energy (usually radiofrequency) is delivered between a heart valve and a large blood vessel, and in most cases the atrial flutter will break and a normal rhythm supervene. By detailed electrical testing and often a number of further energy deliveries, a success rate of 90% can usually be achieved.

As the procedure is largely based upon a detailed knowledge of heart anatomy, a successful procedure can usually be obtained even if the patient is in a normal rhythm at the time of the procedure – atrial flutter does not need to be stimulated for a successful ablation to be performed.

ilgili konular - interesting subjects

Atriyal Flater Tedavisi- Ablasyonu – Atrial Flutter Ablation Treatment ile Benzer Yazılar:

9 Mayıs 2012 Saat : 2:54

Atriyal Flater Tedavisi- Ablasyonu – Atrial Flutter Ablation Treatment Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kalp hastalıkları Son Yazılar FriendFeed
seo kitabı

Son YorumlarBizi takip edin- follow us !

Sorularınızı artık facebook grubumuzdan da sorabilirsiniz.

You can ask your questions from facebook page! Kalp-Hastaliklari Facebook Adresi