Kalp hastalıkları web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2024
REKLAM ALANI
Anasayfa » Kalp Hastalıkları » Kateter Ablasyon » Atrial Flater Ablasyonu Ameliyatı Öncesi – Before Atrial Flutter Ablation Treatment

Atrial Flater Ablasyonu Ameliyatı Öncesi – Before Atrial Flutter Ablation Treatment

REKLAM ALANI
Atrial Flater Ablasyonu Ameliyatı Öncesi – Before Atrial Flutter Ablation Treatment

Atrial Flater Ablasyonu Ameliyatı Öncesi – Before Atrial Flutter Ablation Treatment

 

Ameliyat hakkında pratik noktalar : Genellikle  hastaneye gelmeden önce üç gün süreyle çarpıntı kontrol etmek için aldığınız herhangi bir kardiyak ilacı (Diltizem, adenozin vb) durdurmak istenecektir. Atriyal flutter Birçok hastada kan inceltici ilaçlar (varfarin gibi) alırlar. Kan inceltme kontrolü (INR) genellikle ameliyattan birkaç gün öncesi gerekli olacaktır.

atrial-flutter-hamilyon.com

atrial-flutter-hamilyon.com

Doktorunuz ameliyat sırasında ve ameliyat öncesinde kan inceltme tedavisini ne zaman durduracağınızı ve ne zaman bşalamanız gerektiğini size söyleyecektir. Ameliyat yaklaşık iki saat sürer ve bacağınızdaki  herhangi bir kanamayı önlemek için daha sonra yaklaşık üç saat boyunca oldukça düz yatmanız gerekli olacaktır. Çoğu hasta da ertesi gün taburcu edilir  Siz de de bacak üst kısmında küçük morarma  olabilir ve bazı hastalarda göğüs ağrısı oluşabilir. Bu genellikle bir kaç gün sürer ve paracetomol yardımcı olabilir ya da basit analjezi bu ağrıyı giderir.

Before Atrial Flutter Ablation Treatment – English Version

Practical points about the procedure Usually you will be asked to stop any cardiac medications you are taking to control the palpitations for about three days before coming into hospital. Many patients with atrial flutter are taking blood thinning medications (such as warfarin). A blood thinning check (INR) will usually be required a few days before the procedure, and your doctor will advise on if and when to stop any blood thinning treatment. The procedure takes about two hours and you will be required to lie fairly flat for about three hours afterwards to prevent any bleeding from the puncture sites at the top of your leg. Most patients are discharged the following day feeling well. You may well have a little bruising at the top of your leg, and some patients feel a little sore in the chest. This usually resolves in a few days and simple analgesia with paracetomol may help. The DVLA regulations preclude driving for one week.

ilgili konular - interesting subjects

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bizi takip edin- follow us !

Sorularınızı artık facebook grubumuzdan da sorabilirsiniz.

You can ask your questions from facebook page! Kalp-Hastaliklari Facebook Adresi