Kalp Hastalıkları - Heart Diseases
Kalbini seven dostlarımız,web sitenize hoşgeldiniz..., 27 Mart 2015

Kalp Ritim Bozukluğu Belirtileri – YAVAŞ KALP ATIŞI

Kalp Ritim Bozukluğu Belirtileri – YAVAŞ KALP ATIŞI

Kalp Ritim Bozukluğu Belirtileri – YAVAŞ KALP ATIŞI – slow hearth beat.

Kalp Ritim Bozukluğu Belirtileri – YAVAŞ KALP ATIŞI

Kalp atış hızı, sağ atriyumdaki sinotriyal düğümdeki atış üreteci tarafından saptanır. Her kalp atışında elektrik, sinatriyal düğümden atriyaya doğru yayılır. Elektrik, atriyoventriküler düğümden geçerek ana pompalama ventillerine ulaşır.

 

slow-heart-beating-hamilyon.com

slow-heart-beating-hamilyon.com

Kalp normalde 50-70 atar. Bu atış sayısı dinlenirken bazen azalır bazen alınan ilaçlardan dolayı artış gösterir. Kalp atış hızı normal insanlarda egzersiz ya da spor yapıldığında artar ki bu da normaldir. Kalp hızının artması demek vücudun bazı bölgelerinde daha fazla oksijene ihtiyaç duyması demektir. Oksijen kan ile taşındığı için kanın, oksijen gereken bölgeye daha fazla gelip daha fazla oksijen bırakması demektir.

Yavaş kalp atışı SİNOTRİYAL DÜĞÜMDEKİ PROBLEMDEN dolayı oluşabilir ki bu duruma bazen hasta sinüs sendromu da denir. Çünkü elektrik bu bölgeye gelir fakat atriyaventriküler düğüm ( kalp sektesi, kalp bloklanması) tarafından durdurulur.

Yavaş kalp atışı bazen hiç belirti göstermeyebilir bazende BAŞI DÖNMÜŞ GİBİ KONUŞMA, NEFESSİZLİK, YORGUNLUK ya da BAYGINLIK meydana gelebilir.

Kalp atış hızının düşük olması tedavi edilmesi gereken birşeydir.  Kalp atış hızınız yavaşsa eğer bu durum çeşitli ilaçlar ile düzeltilebilir. Eğer bu durum ilaçlar ile çözülemezse KALP PİLİ takılması gereklidir. Kalbinize kalp pilinin nasıl takıldığını diğer makalelerde öğrenebilirsiniz.

Slow Heart Beat

The speed at which the heart beats is determined by its own pacemaker (the sinoatrial node) in the right atrium.

During each heart beat electricity spreads from the sinoatrial node across the atria. The electricity reaches the main pumping chambers (the ventricles) by passing through the atrioventricular node.

The heart normally beats between about 50 and 70 times a minute when you are resting although it is sometimes slower in very fit people and as a result of certain drugs such as beta blockers. The heart rate should rise with exercise although the maximum heart rate varies considerably between people.

A slow heart beat can occur either because of a problem with the sinoatrial node (sometimes called sick sinus syndrome) or because electricity gets held up or blocked in the atrioventricular node (heart block)

A slow heart beat may cause no symptoms or may cause dizzy spells, blackouts, breathlessness or tiredness.

Treatment of excessively slow heart beats may include stopping or reducing the dose of any drugs that slow the heart beat and occasionally fitting a pacemaker.

ilgili konular - interesting subjects

Etiketler:

Kalp üzerine her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Lütfen arama yapınız ve ilgilendiğiniz konuyu okuyunuz. Bu site kar amacı güdülmeden kurulmuştur. Siz de sorularınızı sorabilir, facebook fan sayfamıza üye olabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi olursa o kadar çok insan bilgilenir ve hastalıklarından kurtulur.

Yorumlar

 1. Recipes for diabetics diyor ki:

  Do you people have a facebook fan page? I searched for one on facebook or twitter but could not discover one, I’d really like to become a fan!

 2. claiciedymync diyor ki:

  backlink popularity seo optimization

 3. İsmail Raşan diyor ki:

  2011 senesinde almanyada 3 stent aort damarı kalbe girişe takıldı,benim şu andaki sıkıntım nabız düşüklüğü 48-52 arası nabzım düşükken tansiyonum 95-180 arası nabzım 60-70 olduğu zaman tansiyonum 60-130 arası sebebi ve çaresini bulamadım Tansiyon ilacı sabah Perivel plus 4 1.25 kullanıyorum ayriyeten Beloc ZOG alıyorum, akşamları Norvasc 10 mg alıyorum, cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 4. hilmi ERGİN diyor ki:

  babamın nabzı bazen 60 bazende 145 oluyor yaşı 60
  yüksek tansiyon hastası tansiyon ilaçları kullanıyor sizce nabzı normalmidir yada neden böyle oluyor?

 5. durdu diyor ki:

  Kalp ritmim yavaş atıyor genelde 50 -60 arası ve üzerimde halsizlikler oluyor aceba sorun ne olabilir ne yapmalıyım yaşım 17

 6. özlem diyor ki:

  Ritim bozuklugum var EKG holter takildi ve gece uyurken 178 e kadar çikmis ciddi bi durummu acaba. 20 yasinda bayanim.

  1. hamilyon diyor ki:

   Merhaba Özlem hanım,

   aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle geçmiş olsun. Siz de bir taşikardi hastasısınız. İlaçlarla ya da ameliyatla bu hastalığınızdan kurtulabilirsiniz.

   Saygılar

   Dr Emin

Yorum Yaz


altı − 3 =