Kalp Hastalıkları - Heart Diseases
Kalp Hastaliklari sitemize hoşgeldiniz, 01 Nisan 2020

Kalp Rahatsızlıkları için SÜPER YİYECEKLER 1

,
Kalp Rahatsızlıkları için SÜPER YİYECEKLER 1

Süper yiyecek kavramı yeni bir kavram olmakla birlikte, minimum kalori ile maksimum besin sağlayan yiyecekler olarak bilinir. Kalp rahatsızlığı için kullanılan süper yiyecekler;  dolu dolu vitamin, mineral ve antioksidan barındırırlar.

Antioksidan Nedir?

Belirli yiyeceklerin doğal moleküllerinde bulunan ve vücutta dolaşan serbest radikal maddeleri yok eden maddedir. Enerji üretmek için vücut belirli besinler kullanır ve serbest radikaller meydana çıkar. Antioksidanlar ise bu serbest radikalleri yok ederler.

Kalp rahatsızlıkları, kanser, arthiris, kriz, romatizmal hastaliklar, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi hastalıkları, anfizem, parkinson hastalıkları ve inflamatuar ve iskemik şartlar, solunum sistemi hastalıları vb. bir çok hastalık serbest radikallerle doğrudan bağlantılıdır. Antioksidanlar, bu tür hastalıklara sebep olan serbest radikalleri yok ederler ya da etkilerini tersine çevirirler.

 

Süper yiyeceklerin neler olduğuna açıklamalı olarak bir sonraki makalemizde ulaşabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Kalp üzerine her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Lütfen arama yapınız ve ilgilendiğiniz konuyu okuyunuz. Bu site kar amacı güdülmeden kurulmuştur. Siz de sorularınızı sorabilir, facebook fan sayfamıza üye olabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi olursa o kadar çok insan bilgilenir ve hastalıklarından kurtulur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.