Kalp Hastalıkları - Heart Diseases
Kalp Hastaliklari sitemize hoşgeldiniz, 12 Ağustos 2020

Antibiyotikleri gelişigüzel kullanmak kalbe zarar verir mi?

,
Antibiyotikleri gelişigüzel kullanmak kalbe zarar verir mi?

Yazları kalbi yoran hatalı alışkanlıklardan biri de ilaçların düzenlenmesi için doktora başvurmamak. Kardiyoloji Uzmanları gerilim ilaçlarının yazları düzenlenmesinin son aşama mühim olduğuna dikkat çektiler:

“Şu sebeple bu ilaçların bir kısmında idrar sökücü maddeler de bulunuyor. Aşırı sıvı kaybı sonucunda da gerilim düşüklüğüne bağlı bayılmalar gelişebildiği için ilacın dozu azaltılabiliyor. İlaçların hekim önerisi haricinde kesilmesi de meydana getirilen bir başka mühim hatayı oluşturuyor. Bu durumda da dirençli ve aşırı gerilim yükselmeleri sonucu kalp krizi ve beyin kanaması riski artıyor.”

Yaz sıcakları sebebiyle vücutta gelişen sıvı kaybı kanın pıhtılaşma eğilimini arttırıyor. Damarın pıhtıyla ansızın tıkanmasına ve koroner akımın durmasına, kısaca kalp krizine niçin olabiliyor. Koroner kalp hastalarında bazı ilaçların dozlarında bir değişikliğe gerekseme olmuyor, sadece bilhassa protez kalp kapağı, aritmi yada geçirilmiş inme sebebiyle kullanılan hususi kan sulandırıcı ilaçların hekim kontrolünde ve lüzumlu tahlillerle düzenlenmeleri gerekiyor.

Etiketler:

Kalp üzerine her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Lütfen arama yapınız ve ilgilendiğiniz konuyu okuyunuz. Bu site kar amacı güdülmeden kurulmuştur. Siz de sorularınızı sorabilir, facebook fan sayfamıza üye olabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi olursa o kadar çok insan bilgilenir ve hastalıklarından kurtulur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.