Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/u8668794/public_html/hamilyon/wp-includes/script-loader.php on line 2876
Kalp Hastaliklari sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2023

Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu3

,
Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu3

Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu3

 

Kırkbeş yaşını geçmiş halkın hemen hemen yüzde doksanı devamlı olarak, yahut yalnız okumak için gözlük kullanmaktadır. Türkiye’de 20 milyon insan ya gözlük takar, veyahut göz hekiminin fikrine göre, onları kullanmaya ihtiyacı vardır. Yedi ile onbeş yaş arasındaki, kendilerine gözlük takılmış çocukların yüzdesel oranının artmasıda ayrıca çok tehlikelidir.

gozluksuz-yasam-kirik-gozluk-www.hamilyon.com

gozluksuz-yasam-kirik-gozluk-www.hamilyon.com

Bu yazılar bu tür kişiler için yazılmıştır. Genç veya yaşlı gözlük kullanan onları arzu etmeyen herkes için yazılmıştır. Onları ister daha yeni takmış olsunlar, ister yanlış takarak kaybederek kırarak  ve ihtimal içindedir ki her iki veya üç senede bir daha kuvvetlileri için değiştirmeye mecbur kalarak onları senelerden beri kullanmış, hatta insanların kendilerine dörtgöz diye dalga geçtikleri kişiler olsun, ömürlerinin sonuna kadar gözlük kullanacağını düşünen insanlar olsun, bu yazılar onlara yazılmıştır. Aynı zamanda bu yazılar, kırk  veya elli yaşlarına doğru hayatın tam tadını çıkaracakları sırada artık gazeteleri rahat okuyamayan, telefona bakarken gözlük takan insanlar için yazılmıştır. Bu gibi şahısların kitabı ta bir metre uzakta tuttuklarını görürsünüz. Bu bir ihtardır. Burada Zeki bir dikkate ihtiyaç vardır. Yazıların okunabilmesi için en uygun mesafe 14 ila 16 inçtir ,yani  35 cm ile, 40 cm arasındadır.

Ve bu yazılar, uzun seneler gözlüklerle siması bozularak şekilsiz çirkin bir hal almış vaziyette yaşamıya mecbur kalan dört gözlü çocuklar için yazılmıştır. Gözlük taktığı için arkadaşları arasında aşağılanan, dalga geçilen çocuklar için yazılmıştır. Çocuklara gözlük takmak, çocukların hayatına ömür boyu etki etmektir ve çocuğun hayatını kararttığınız için bir nevi günahtır. Bu küçük müdaafasız kimseye yardım edilecek yerde, onun üzerine gözlkleri, hangi hastalık için takmışsa o hakiki rahatsızlık kendisine gözlük takılarak adeta yapıştırılmış oluyor.

 

Ve nihayet bu yazılar, genç veya yazlı şaşılık gibi utanç verici bir kusuru olanlar içindir. Yüzlerce şaşılık vakası, yazacağımız olan prensibleri takip etmekle düzelmiştir. Bu yazılar, görmelerindeki kusur, tümörlere, retina, yahut optik sinir veya beyindeki sinir merkezlerinin dejenerasyonu gibi organik bozukluklara sahip olan kimseler için değildir, bütün buna benzer vakalarbir göz hekiminin araştırması gereken durumlardır. Yalnız ve yalnız her türlü kırılma kusurları ve kendilerine bir gözlük uydurulmuş v e gene iyi, yahut yeteri bir görüşe sahip olupta bunu muhafaza etmek isteyen veya daha iyi görmeyi arzu eden büyük bir halk kitlesi içindir.

 

Daha şu son senelere gelinceye kadar göz hastalıkları için iki cevap mevcuttu: gözlük ve ameliya. Yahut her ikisi. Gözleriniz, yahut çocuğunuzun gözleri bir güçlüğe maruz kalınca, aynen büyük babamızın yapmış olduğu şeyi yapar, bu gözleri bir göz doktoruna götürür ve kendilerine bir gözlük uydurursunuz. Başka yapılacak birşey yoktur. O zamanlar göz henüz keşfedilmemiş bir gezegendi. Gözün adeta mirasçısı olduğu bir takım bozukluklar mevcuttu. Mesela miyopluk- uzağı görme, astigmatizma, şaşılık, katarakt, glokom gibi bahanelerle orta yaşlara doğru birçok insanlar okuyabilmek için gözlük takmaya mecbur kalırdı. Fakat bütün bunlara sebep ne idi ,kimse bilmiyordu. Gözlük gözlerin görmesine yardım ediyor ve bazen hastalığı azaltıcı ameliyatlar yapılabiliyordu. Fakat göz doktorları gözleri şifaya kavuşturacak hiçbirşey bilmiyorlardı. Onları şifaya kavuşturmayı denemediler. Onları şifaya kavuşturmayı denemediler. Onlar vazifelerini kolaylaştırıp görmelerine yardım etmeye çalıştılar fakat şifa bulabileceklerine inanmadılar.

 

İşte bu esneda yirmibirinci asrın başlangıcında bir adam zamanın maruf göz müfehassıslarından Dr. Emin bu keşfedilmemiş diyara girdi ve bir çok şey keşfetti. Herhangi bir uzuv bozukluğu yokken göz bozukluklarının bir kaç antreman ile giderilebileceğini buldu. Göz bozukluğuna sebep olan sebepleri ortadan kaldırıp, vücudun diğer herhangi bir parçasında olduğu gibi gözlerin de mükemmel sıhhat haline ulaşabileceğini ortaya koydu.

 

 

B

Etiketler:

Kalp üzerine her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Lütfen arama yapınız ve ilgilendiğiniz konuyu okuyunuz. Bu site kar amacı güdülmeden kurulmuştur. Siz de sorularınızı sorabilir, facebook fan sayfamıza üye olabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi olursa o kadar çok insan bilgilenir ve hastalıklarından kurtulur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/u8668794/public_html/hamilyon/wp-includes/script-loader.php on line 2876

Bizi takip edin- follow us !

Sorularınızı artık facebook grubumuzdan da sorabilirsiniz.

You can ask your questions from facebook page! Kalp-Hastaliklari Facebook Adresi