Kalp hastalıkları web sitemize hoşgeldiniz, 15 Temmuz 2024
REKLAM ALANI
Anasayfa » Gözlüksüz Yaşam » Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu2

Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu2

REKLAM ALANI
Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu2

Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu2

 

Gözlüklerinizden nasıl kurtulacağınızı ispatlarıyla anlatmaya devam edeceğiz.

Meredith isimli yazar, “acaipliklerimizin yarısı putperest adetleridir , bir tarafa attığımızı toplamak için iki büklüm oluruz” demiş.

gozlukten-kurtulun-www.hamilyon.com

gozlukten-kurtulun-www.hamilyon.com

Kırk yaşına vardığımızda ve genellikle bundan daha da evvel, diğer bir çok kıymetli şeylerle birlikte çoğumuz mütevazi bir ihsan olan Relaxation ( Rahatlama) eylemini yani istirahatı bir köşeye atmışızdır. onunla beraber temiz net görüşü de bırakmışızdır. Çünkü istirahatı kaybedince açık net görüşü kaybetmiş, astigmat, hipermetrop, miyop gibi günümüzün en çok görülen göz hastalıklarına da davetiye çıkarmış oluyoruz.

Bir kediye bakın, atlayıp sıçramaya hazır olmadan önce nasıl istirahat ettiğini, istirahat etmek için uzandığında, bir testiden akan krema gibi döşemenin üzerine kendini nasıl yaydığını şöyle bir düşünün ve jilet gibi keskin bakışlı mücevher gibi parlak gözlerine bakın. Normal istirahat etmiş çocukların gözlerinin ne kadar parlak ve kuvvetli olduklarına dikkat edin. Hiç bir şey gözlerinden kaçmaz. Hatta genellikle istirahat ederek yaşamış insanların nadiren gözlük taktıklarını hatta orta ve ileri yaşlarda bile gözlüksüz yaşadıklarını görmüşüzdür.

Kusurlu görmenin onda dokuz sebebi relax- istirahat eksikliğidir.

“Etrafımı göremeyecek kadar asabım bozulmuştu” lafı bir deyim gibi görünse de hakikatte gerçektir. Kızgınlığın sebep olduğu gerginlik beyni bulandırmış ve bu iki esas görme uzvunu oluşturan gözleri yuvalarından çıkarmıştır.

Her türlü heyecan görmeye tesir eder. Çünkü gözler, oluşan herşeyi gören ve cevap veren bir zihniyete sahiptir. “Gözümü dikip uzun uzun baktım, fakat birşey göremedim” sözündeki gibi, eğer kati derecede durmadan uzun ve yorucu bir şekilde gözlerinizi dikip bakarsanız hakikaten birşey göremezsiniz. Gözlerini dikip bakmak, görmeye zorlamaktır ve bu durum kusurlu görmenin başlangıcıdır. Genellikle zannedildiği gibi neticesi değil, göz bozukluğunun sebebidir.

 

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bizi takip edin- follow us !

Sorularınızı artık facebook grubumuzdan da sorabilirsiniz.

You can ask your questions from facebook page! Kalp-Hastaliklari Facebook Adresi