Kalp Hastaliklari sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2021

Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu2

,
Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu2

Gözlüklerinizden kurtulun… Take out your glasses… Konu2

 

Gözlüklerinizden nasıl kurtulacağınızı ispatlarıyla anlatmaya devam edeceğiz.

Meredith isimli yazar, “acaipliklerimizin yarısı putperest adetleridir , bir tarafa attığımızı toplamak için iki büklüm oluruz” demiş.

gozlukten-kurtulun-www.hamilyon.com

gozlukten-kurtulun-www.hamilyon.com

Kırk yaşına vardığımızda ve genellikle bundan daha da evvel, diğer bir çok kıymetli şeylerle birlikte çoğumuz mütevazi bir ihsan olan Relaxation ( Rahatlama) eylemini yani istirahatı bir köşeye atmışızdır. onunla beraber temiz net görüşü de bırakmışızdır. Çünkü istirahatı kaybedince açık net görüşü kaybetmiş, astigmat, hipermetrop, miyop gibi günümüzün en çok görülen göz hastalıklarına da davetiye çıkarmış oluyoruz.

Bir kediye bakın, atlayıp sıçramaya hazır olmadan önce nasıl istirahat ettiğini, istirahat etmek için uzandığında, bir testiden akan krema gibi döşemenin üzerine kendini nasıl yaydığını şöyle bir düşünün ve jilet gibi keskin bakışlı mücevher gibi parlak gözlerine bakın. Normal istirahat etmiş çocukların gözlerinin ne kadar parlak ve kuvvetli olduklarına dikkat edin. Hiç bir şey gözlerinden kaçmaz. Hatta genellikle istirahat ederek yaşamış insanların nadiren gözlük taktıklarını hatta orta ve ileri yaşlarda bile gözlüksüz yaşadıklarını görmüşüzdür.

Kusurlu görmenin onda dokuz sebebi relax- istirahat eksikliğidir.

“Etrafımı göremeyecek kadar asabım bozulmuştu” lafı bir deyim gibi görünse de hakikatte gerçektir. Kızgınlığın sebep olduğu gerginlik beyni bulandırmış ve bu iki esas görme uzvunu oluşturan gözleri yuvalarından çıkarmıştır.

Her türlü heyecan görmeye tesir eder. Çünkü gözler, oluşan herşeyi gören ve cevap veren bir zihniyete sahiptir. “Gözümü dikip uzun uzun baktım, fakat birşey göremedim” sözündeki gibi, eğer kati derecede durmadan uzun ve yorucu bir şekilde gözlerinizi dikip bakarsanız hakikaten birşey göremezsiniz. Gözlerini dikip bakmak, görmeye zorlamaktır ve bu durum kusurlu görmenin başlangıcıdır. Genellikle zannedildiği gibi neticesi değil, göz bozukluğunun sebebidir.

 

Etiketler:

Kalp üzerine her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Lütfen arama yapınız ve ilgilendiğiniz konuyu okuyunuz. Bu site kar amacı güdülmeden kurulmuştur. Siz de sorularınızı sorabilir, facebook fan sayfamıza üye olabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi olursa o kadar çok insan bilgilenir ve hastalıklarından kurtulur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.