Kalp Hastalıkları - Heart Diseases
Kalp Hastaliklari sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Şekerden 30 Kat Daha Tatlı ve Kalorisi Olmayan Mucizevi Bitki !

,
Şekerden 30 Kat Daha Tatlı ve Kalorisi Olmayan Mucizevi Bitki !

Bu olağanüstü bitkinin adı Stevia Bitkisidir. Stevia Bitkisi, senelerden beri Paraguay ve Brezilya benzer biçimde cenup ABD devletlerinde organik tatlandırıcı amacıyla kullanılmaktadır. Türkiye’nin gündemine daha yeni yeni düşen Stevia bitkisinin yararları vatandaşlar tarafınca oldukça merak ediliyor. Peki, Stevia bitkisi nedir? Yararları nedir?

STEVİA BİTKİSİ NEDİR

Şeker Otu Bitkisi Paraguay menşeli Stevia adlı bir bitkidir. Meydana getirilen araştırmalar diyabet hastaları için bir ümit bulunduğunu ortaya çıkardı. Türkiye’de ise Rize çevresinde test amaçlı ekimi başarıyla yapılmıştır. Dünya’da kullanımı her geçen gün kat kat artan Stevia bitkisi’nin (şeker otu) şu an 5 milyar dolarlık bir pazarı bulunmakta.

Yapınış işlemlerden geçtikten sonrasında şekere oranla 300-400 kat daha tatlandırıcı özellik kazanabiliyor. Sadece sıfır kalori ve sıfır proteini içeren Stevia bitkisi Asrın Bitkisi olarak belirtiliyor.

Stevia bitkisi/ Şeker Otu bitkisi diyabet, hipertansiyon ve aşırı kiloluluk tedavisi için mükemmeldir. Ek olarak sigarayı bırakmak için kullanılabilir. Şeker otu, naturel bir tatlandırıcıdır. Dilde ki tat alma hücrelerine %400 tatlıymış benzer biçimde hissettirir fakat içinde asla şeker ihtiva etmez. Bu yüzden diyabet hastaları tarafınca yoğun olarak kullanılır.

STEVİA BİTKİSİ FAYDALARI NELERDİR

1) Şeker otu cildi besler,sıkılaştırır ve kırışıklıkları düzeltir.Cilt bakımı için bir maske olarak da kullanılabilir.

2) Dermatit tesiri yardımıyla sivilcelere iyi gelir ve sivilceleri azaltmak için kullanılabilir.

3) Şeker hastalığı(diyabet) tedavisinde destek rol oynar.

4) Yüksek gerilim hastalarına iyi geldiği bilinmektedir.

5) Kabızlık, depresyon ve asabiyete karşı iyi tesirleri olduğu gözlemlenmiştir.

6) Bağırsak ve mide florasını korur.

7) Asit alkali dengesini sağlar ve korur.

8) Malum ve rastlanılan herhangi bir yan tesiri yoktur.

Etiketler:

Kalp üzerine her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Lütfen arama yapınız ve ilgilendiğiniz konuyu okuyunuz. Bu site kar amacı güdülmeden kurulmuştur. Siz de sorularınızı sorabilir, facebook fan sayfamıza üye olabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi olursa o kadar çok insan bilgilenir ve hastalıklarından kurtulur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.